Home » Naucz się z nami pokera wideo!

Naucz się z nami pokera wideo!

 • przez

Jeśli chcesz zbliżyć się do fascynującej gry w pokera, ale nie wiesz, jak to zrobić, uważamy, że mamy to, czego potrzebujesz w naszym kasynie online Chcesz wygrać . Video poker narodził się jako gra kasynowa oparta na tradycyjnym pokerze, w którą gra się na urządzeniu elektronicznym podobnym rozmiarem do automatu do gry.

Pierwsze modele pojawiły się jednocześnie z produkcją pierwszych komputerów osobistych, w połowie lat 70-tych. Ostatnio wideopoker, który z biegiem czasu zyskał wielki rozgłos, pojawił się również w kasynach online.

Gra jest łatwa

Po wybraniu kwoty do gry (w „fizycznych” automatach wideo dzieje się to poprzez włożenie papierowego kuponu z kodem kreskowym do automatu), gra rozpoczyna się od postawienia zakładu na jeden lub więcej kredytów i wciśnięcia przycisku „rozdaj” (rozdaj karty). Następnie gracz otrzymuje 5 kart i ma możliwość odrzucenia jednej lub więcej w zamian za nowe karty dobrane z tej samej wirtualnej talii. Po losowaniu maszyna płaci, jeśli rozegrane rozdanie lub rozdania pasują do jednej z wygrywających kombinacji, które są publikowane w tabeli wypłat. W przeciwieństwie do wersji stołowej, gracz może odrzucić wszystkie 5 swoich oryginalnych kart, jeśli chce.

Tabele wypłat przypisują wypłaty za rozdania i opierają się na ich rzadkości, odmianie gry i decyzji operatora gry. Wszystkie inne kombinacje rąk w pokerze wideo są takie same jak w pokerze stołowym, w tym ręce takie jak dwie pary, trójka, strit (sekwencja 5 kolejnych kart o randze), kolor (dowolne 5 kart w tym samym kolorze), ful (para i trójka), kareta (cztery karty tej samej wartości), poker (5 kolejnych kart w tym samym kolorze) i poker królewski (dziesiątka, walet, dama, król i as w tym samym kolorze.

Terminologia branżowa

Jest kilka terminów, które każdy gracz (i potencjalny gracz) musi znać:

 • Ante lub zaproś : obowiązkowy zakład dla wszystkich obecnych przy stole
 • All-in : zagraj wszystkie pozostałe żetony w jednym rozdaniu
 • Bet : bet
 • Call : sprawdź / sprawdź zakład
 • Sprawdź : Pozostanie w grze bez podbicia
 • Fold : Spasowanie rozdania
 • Raise : Raise

W pokerze jest mnóstwo strategii wygrywania, ale ważne jest, aby zapoznać się z podstawowymi zasadami gry. Kilka ważnych rzeczy do rozważenia w odniesieniu do konkretnego typu pokera, w który grasz:

 1. Jeśli as jest wysoki lub niski
 2. Jeśli są jakieś dzikie karty
 3. Jeśli istnieje limit puli (ile pieniędzy można postawić na każde rozdanie)
 4. Jeśli talia to typowa 52 karta lub jakaś inna kombinacja (na przykład , „królewska talia” wykorzystuje dwie talie zawierające tylko karty od 9 do A, co w rezultacie daje talię składającą się z 48 kart)

Warianty pokera

Mówiąc o pokerze, mówimy dziś ogólnie o Texas Hold 'Em , grze, która ma stają się coraz bardziej popularne w ciągu ostatniej dekady dzięki World Series of Poker i filmom takim jak The Player – Roundersgdzie sprzedają rozdane dwie karty, a zwycięzcą jest ten, kto wykona najlepszą kombinację 5 kart. Podobną wersją jest Omaha, gdzie jednak dostają cztery karty. Nieco bardziej skomplikowaną wersją jest 7-Card Stud poker, w którym każdy gracz otrzymuje 7 kart.

Istnieje wiele innych odmian pokera, zalecamy szczegółowe zapytanie i wypróbowanie ich, aby znaleźć tę, która najbardziej Ci odpowiada.