Home » Jak grać w blackjacka online

Jak grać w blackjacka online

  • przez

Jak wszyscy wiedzą, gra w blackjacka jest często znana jako 21 . W tej grze karcianej zasady są proste, ale jednocześnie wyzwolona dynamika jest naprawdę elektryzująca i pojawiają się okazje do wysokiej strategii, do tego stopnia, że ​​często ta gra, w całej swojej historii, była w stanie usidlić ekspertów statystyka i profesorowie matematyki, rachunku różniczkowego i logiki. W rzeczywistości, dla wytrawnego gracza, który gra zawodowo, interes leży w pełnym zrozumieniu strategii, która jest podstawową logiką-matematyką.

Jest to rzeczywiście gra idealna, w której, co nie dziwi, posługujemy się idiomem liczenia kart, gdyż czasami szanse na wygraną przemawiają na korzyść gracza. Ten krótki artykuł zawiera dalszą mapę wraz z kilkoma dobrymi wskazówkami, jak grać w Wanna Win Blackjack w trzech głównych odmianach: Atlantic City , Classic lub European .

Przypomnij sobie, że blackjack jest naprawdę jedną z najlepszych gier w wirtualnym kasynie, ponieważ szanse na wygraną, w porównaniu z innymi grami, mogą być naprawdę wysokie, o ile grasz w nią mądrze i spekulacyjnie.

Nic dziwnego, że blackjack jest jedyną grą karcianą, którą można znaleźć w każdym szanującym się kasynie, klasycznym lub innym. Podobnie jak w pokerze, również tutaj rola krupiera jest najważniejsza i niezbędna, ponieważ działa on jako pośrednik między kasynem a graczem. Dzieje się tak również w wersji cyfrowej, ponieważ to my gramy przeciwko krupierowi. Krupier jest wtedy odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi aspektami gry, od tasowania i rozdawania kart po zarządzanie wszystkimi zakładami.

W grze domowej wszyscy gracze mają możliwość bycia krupierem. Blackjack jest zatem grą kasynową , w której musisz wygrać z krupierem, aby łączna suma Twoich kart była bliższa 21 niż krupier. Zabronione jest bust, czyli przekroczenie dwucyfrowej liczby 21: jeśli to zrobisz, stracisz rękę i dobrą okazję do wygrania.

Ile warte są karty w blackjacku

  • Asy (A): wartość karty może wynosić 1 (dający miękką rękę) lub 11 (twardą rękę)
  • Karty od 2 do 10: Wartość karty wskazuje liczba na karcie
  • Cyfry (J, Q, K): wartość karty zawsze wynosi 10

Na początku rozdania rozdawane są dwie karty. Celem jest osiągnięcie 21 poprzez dodanie wartości kart. Są dwa sposoby na osiągnięcie tej liczby: blackjack oznacza osiągnięcie sumy 21 przy pierwszych dwóch kartach, co nie jest zaskoczeniem.

Możesz to osiągnąć, zdobywając asa i dziesiątkę lub twarz, czyli króla, waleta lub damę. W ten sposób osiągniesz 21 (11 + 10), a Twoje wygrane zostaną wypłacone od 3 do 2. Jeśli z drugiej strony suma Twoich pierwszych dwóch kart nie jest wystarczająco wysoka, możesz poprosić o więcej kart, aby osiągnąć 21. blackjacka ,czyli as i twarz, zawsze wygrywa z innymi rękami, nawet jeśli ich wartość jest równa jego 21, ponieważ ma mniej kart. Obowiązująca w przeszłości zasada kolorów (pik, trefl itp.) nie ma już żadnej wartości. Liczy się wartość liczbowa i to właśnie robi różnicę.

Inne główne wariacje na temat gry

  • Split : Jeśli twoje dwie pierwsze karty mają tę samą wartość, możesz podzielić je na dwie ręce z dodatkowym zakładem. Zasady podziału różnią się w zależności od typu blackjacka , w który grasz, więc sprawdź tabelę wypłat pod kątem ograniczeń.
  • Double Down : Jeśli twoja ręka jest w porządku (lub po prostu czujesz się szczęśliwy), możesz podwoić swój początkowy zakład i trafić kartę przed zatrzymaniem. Podwójna karta jest kładziona bokiem na stole w stosunku do dwóch pierwszych kart.
  • Double down : Jeśli to możliwe, możesz dostarczyć rozdanie po otrzymaniu pierwszych dwóch kart i odzyskać połowę swojego zakładu. Chodzi głównie o to, aby móc powtórzyć sumę z nowym rozdaniem.

Jeśli pierwszą kartą krupiera jest as, często oferuje się Ci opcję ubezpieczenia na wypadek, gdyby krupier trafił w blackjacka. Jeśli tak się stanie, Twój zakład zwróci Ci wypłatę 2:1, nawet jeśli przegrasz swój główny zakład. W tym momencie możesz zdecydować, czy ponownie poprosić o kartę, czy zostać. To zależy od Ciebie i Twojej metody gry. Zawsze pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak „najlepsza” gra: liczy się tylko ta, dzięki której wygrasz rozdanie. Celem gry pozostaje pokonanie ręki krupiera. Całkowita suma musi zawsze być równa 21 (lub zbliżać się do tej wartości), a nigdy wyższa. Często wygrywasz z liczbą zbliżającą się do 21, na przykład 19 lub 18. Ryzyko jest częścią gry, ale gdy zbliżysz się do 17, wygodniej jest przestać, w przeciwnym razie ryzykujesz przegraną i utratą ręki. W blackjacku może również wystąpić sytuacja równości: oczywiście jest to dość rzadkie, ale czasami się pojawia.

Niektóre warianty Blackjacka

W kasynie Wish to Win dostępne są dziesiątki różnych blackjacków . Chociaż główne zasady gry są w dużej mierze takie same, istnieją pewne różnice, duże i małe, które zauważysz dopiero po zagraniu przy wszystkich stołach w swoim ulubionym kasynie.